Download technical program


Monday, 20 June 2022
 
8:00 - 9:00 Registration
11:00 - 13:00 Plenary session ICLO
13:00 - 14:00 Lunch
14:00 - 15:30 Plenary session Symposium 1:
14:00 - 14:45 Nikolay Evtikhiev
14:45 - 15:30 Andrey V. Zvyagin
15:30 - 16:00 Coffee break
16:00 - 17:30 Plenary session Symposium 2:
16:00 - 16:45 Petr Nikitin
16:45 - 17:30 Irina Larina
18:00 - 20:00  

Tuesday, 21 June 2022
 
9:00 -11:00 Session SYA1 Session SYB1 Session SYC3
9:00 - 9:30 A-I-1 Abushkin, Ivan B-I-1 Bratashov Daniil C-I-1 Sarychev, Andrey
9:30 - 10:00 A-I-2 Bogachev, Vadim B-I-2 Davydov, Denis C-I-2 Khlebtsov, Boris
10:00-10:30 A-I-3 Ryabochkina, Polina B-I-3 Schneckenburger, Herbert C-I-3 Osminkina, Liubov
10:30-10:45 A-O-1 Pavlova, Ksenia B-O-1 Semenov, Alexey C-O-1 Tabarov, Artem
10:45-11:00 A-O-2 Ilina, Inna B-O-2 Kozlikina, Elizaveta C-O-2_PD_Svinko, Vasilisa
11:00 - 11:30 Coffee break
11:30 - 13:30 Session SYA2 Session SYB2 Session SYC2
11:30 - 12:00 A-I-4 Minaev, Nikita B-I-4 Cherkasova, Olga C-I-4 Gorin, Dmitry
12:00 - 12:30 A-I-5 Shirshin, Evgeny B-I-5 Kistenev, Yury C-I-5 Nikitin, Maxim
12:30-12:45 A-O-3 Filatova, Serafima B-O-3 Kustov, Daniil C-O-3 Khrushchalina, Svetlana
12:45-13:00 A-O-4 Sitnikov, Dmitry B-O-4 Butvina, Leonid C-O-4 Tunik, Sergey
13:00-13:15 A-O-5 Kopyeva, Mariya B-O-5 Rogatkin, Dmitry C-I-6 Alexandrov, Kirill
13:15-13:30 A-O-6 Smirnov, Artur B-O-6 Kuzmin, Vladimir  
13:30-13:45 A-O-7 Ponomarev, Igor    
13:30 - 15:00 Lunch
15:00 - 17:00   Session SYB3 Session SYC3
15:00 - 15:30   B-I-6 Oliveira, Luís C-I-7 Goryacheva, Irina
15:30 - 16:00   B-I-7 Nikitin Sergey C-I-8 Orlov, Alexey
16:00-16:15   B-O-7 Bryanskaya, Ekaterina C-I-9 Kornilova, Elena
16:15-16:30   B-O-8 Mircheva, Viktoria  
16:30-16:45     C-O-5 Popov, Alexandr
16:45-17:00     C-O-6 Mochalova, Elizaveta
17:00 - 19:00 Poster session 1: Sections A, C
19:00 - 21:00      

Wednesday, 22 June 2022
 
9:00 -11:00 Session SYD1 Session SYB3 Session SYC3
9:00 - 9:30 D-I- 1 Krasnovsky, Alexander B-I-8 Kirillin, Mikhail C-I-10 Irina, Kabakova
9:30 - 10:00 D-I-2 Abrahamse, Heidi B-I-9 Lin, Qingyu C-I-11 Shcheslavskiy, Vladislav
10:00-10:30 D-I-3 Vasyutinskii, Oleg B-I-10 Belikov, Andrey C-I-12 Shirmanova, Marina
10:30-10:45 D-O-1 Yakovlev, Dmitry B-O-9 Korobov, Egor C-O-7 Kotelnikova, Polina
10:45-11:00 D-O-2 Belashov, Andrey B-O-10_Vasyutinskii C-O-8 Lunin, Afanasy
11:00 - 11:30 Coffee break
11:30 - 13:30 Session SYD2 Session SYB4 Session SYC4
11:30 - 12:00 D-I- 4 Akopov, Andrey B-I-11 Savitsky, Alexander C-I-13 Zelepukin, Ivan
12:00 - 12:30 D-I-5 Talone, Benedetta B-I-12 Martins, Inês C-I-14 Shipunova
12:30-12:45 D-I-6 Nikonov, Sergey B-I-13 Alexandrovskaya, Yulia C-O-9 Burmistrov
12:45-13:00     C-O-10_ Kritchenkov
13:00-13:15 D-O-3 Oluwafemi, Samuel B-O-11 Maklygina, Julia C-O-11_ Zoiko
13:15-13:30 D-O-4 Pominova, Daria B-O-12 Kosheleva, Nastasia  
13:30 - 15:00 Lunch
15:00 - 17:00 Session SYD3 Session SYB5 Session SYC5
15:00 - 15:30 D-I- 7 Kishyakov, Ivan B-I-14 Silva, Hugo C-I-15 Khlebtsov Nikolai
15:30 - 15:45 D-O-5 Zaharieva, Lidia B-I-15 Zabotnov, Stanislav C-I-16 Drachev, Vladimir
15:30 - 16:00 D-O-6 Akhlyushina, Ekaterina    
16:00-16:15 D-O-7 Trifonov, Igor B-O-13 Genova, Tsanislava C-O-12 Bunkin, Alexey
16:15-16:30 D-O-8 Ryabova, Anastasia B-O-14 Savelieva, Tatiana C-O-13 Pavlichenko, Ivan
16:30-16:45   B-O-15 Tabarov, Artem C-O-14 Pushkarev, Averyan
16:45-17:00   B-O-16 Potapova  
17:00 - 17:30 Coffee break
17:30 - 19:00 Sections PD

Thursday, 23 June 2022
 
9:00 -11:00 Session SYD4 Session SYB6 Session SYC7
9:00 - 9:30 D-I-8 Ferrini, Gabriele B-I-16 Ermolinskiy, Petr C-I-17 Popov, Anton
9:30 - 10:00 D-I-9 Zarubaev, Vladimir B-I-17 Timashev, Peter C-I-18 Ivanov, Dmitry
10:00-10:15 D-I-10 Orlova, Anna B-I-18 Gubarkova, Ekaterina C-0-15 Baimler, Ilya
10:15-10:30     C-O-16 Khanadeev, Vitaly
10:30-10:45 D-O-9 Faizullina, Dinara B-O-17 _Svenskaya C-O-17 Gerasimenko, Alexander
10:45-11:00 D-O-10 Belousova, Inna B-O-18_Kiseleva C-O-18 Hamdan, Yara
11:00 - 11:30 Coffee break
11:30 - 13:30 Session SYD5 Session SYB7 Session SYC8
11:30 - 11:45 D-I-11 Rozhkova, Natalia B-I-19 Lugovtsov, Andrei C-O-19 Kuznetsov, Kirill
11:45 - 12:00     C-O-21 Shakirova, Julia
12:00 - 12:15 D-I-12 Semenova, Irina B-I-20 Priezzhev, Alexander C-O-22 Oleynikova, Ekaterina
12:15 - 12:30     C-O-23 Ginkel, Anna
12:30-12:45 D-I-13 Nunzi, Jean-Michel B-I-21 Zaitsev, Vladimir C-O-24 Egorova, Anastasia
12:45-13:00     C-O-25 Kasianenko, Ekaterina
13:00-13:15 D-O-11 Zhikhoreva, Anna B-O-19 Zykov, Alexey C-O-26 Gorbunova, Ioanna
13:15-13:30 D-O-12 Nabatchikov, Nikolay B-O-20 Zherebtsov, Evgenii C-O-27 Lomova, Maria
13:30 - 15:00 Lunch
15:00 - 17:00 Session SYD6 Session SYB8 Session SYC9
15:00 - 15:15 D-I-14 Petrachkov, Denis B-I-22 Sirotkina Marina C-O-28 Pishchalnikov, Roman
15:15 - 15:30     C-O-29 Chesalin, Denis
15:30 - 15:45 D-O-13 Ruzankina, Iulia B-I-22 Yanina Irina C-O-30 Ivanov, FranceIabbaden
15:45-16:00 D-O-14 Bikmulina, Polina   C-O-31 Getman, Fedor
16:00-16:15 D-O-15_PD Nizamutdinov, Alexey B-O-21 Solomatina, Anastasia C-I-19 Gric, Lithuania
16:15-16:30 D-O-16 Mitroshina, Elena    
16:30-16:45 D-O-17 Ruck, Angelika    
17:00 - 17:30 Coffee break
17:00 - 19:00
Poster session 2: Sections SYB, SYD
 
  Poster session 1: Sections SYA, SYC
  A-P-1 Lapitan Denis C-P-1 Protasova Elena C-P-11 Shugabaev Talgat
  A-P-2 Kalyagina Nina C-P-2 Trefilova Ekaterina C-P-12 Burikov Sergey
  A-P-3 Popov Evgeniy C-P-3 Fadeev Maxim C-P-13 Znoyko Sergey
  A-P-4 Bukharina Aygul C-P-4 Orlov Alexey C-P-14 Pominova Daria
  A-P-5 Tikhonevich Oleg C-P-5 Novichikhin Denis C-P-15 Malkerov Juri
  A-P-6 Tikhonevich Oleg C-P-6 Khudyshkin Vyacheslav C-P-16 Skirda Artemiy
  A-P-7 Popov Evgeniy C-P-7 Sitnikov Dmitry C-P-17 Kotov Aleksandr
    C-P-8 Savchenko Ekaterina C-P-18 Gritsenko Iliya
    C-P-9 Kharkova Alena C-P-19 Mozhaeva Vera
    C-P-10 Gorbunova Ioanna C-P-20 Sizikov Artem
      C-P-21 Drozdov I.R.
  Poster session 2: Sections B,D
  B-P-1 Belashov Andrey D-P-1 Semenova Irina  
  B-P-2 Kirillin Mikhail D-P-2 Lepeshkevich Sergei  
  B-P-3 Zhikhoreva Anna D-P-3 Mikulich Aliaksandr  
  B-P-4 Kovalenko Nikita D-P-4 Efendiev Kanamat  
  B-P-5 Dremin Viktor D-P-5 Makarova Darya  
  B-P-6 Anpilov Vladimir D-P-6 Alekseeva Polina  
  B-P-7 Romanishkin Igor D-P-7 Tcibulnikova Anna  
  B-P-8 Savchenko Ekaterina D-P-8 Parkhats Marina  
  B-P-9 Gamayunova Ekaterina D-P-9 Loktionova Yulia  
  B-P-10 Molkova Elena D-P-10 Mitroshina Elena  
  B-P-11 Tarasov Andrey